stars.freakz.ro
Bine ai venit pe forum ! Citeste regulamentul ! Vino cu propuneri noi ! Intra pe server : connect stars.freakz.ro
stars.freakz.ro
Bine ai venit pe forum ! Citeste regulamentul ! Vino cu propuneri noi ! Intra pe server : connect stars.freakz.ro
stars.freakz.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

stars.freakz.ro

Bine ati venit pe forumul oficial al serverului stars.freakz.ro
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 banat de catre craca...

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
cartman
NooB
NooB
cartman


Numarul mesajelor : 4
Reputatie : 0
Puncte : 5352
Data de inscriere : 08/08/2009

banat de catre craca... Empty
MesajSubiect: banat de catre craca...   banat de catre craca... Icon_minitimeSam Aug 08, 2009 7:51 pm

Nick dvs. : Cartman
Nick adminului reclamat :craca
Data si ora :20:50
Motiv reclamatie : sufera de admin....da ban aiurea....
motiv mai pe larg: mi-am exprimat opinia in legatura cu stilul lui de a juca fara sa folosesc injuraturi sau alte jigniri
Dovada (Se accepta doar PrintScreen la consola): m-am inregistrat pe forum dupa ce am fost banat si iesisem din counter, nu stiam de regula asta deci nu am print dar puteti sa va uita-ti in arhiva sv.


Am fost banat de catre craca fara motiv...... toti jucatorii de pe server ma stiu si nu cred ca cineva trebuie banat daca isi exprima opinia....

Am citit si regulamentul si nu avea nici un motiv sa imi dea ban. Sa im ispuna craca care din regurile de mai jos le-am incalcat cu dovada bineinteles:

Daca nu are nici o dovada cer sa mi se scoata banu si adminu sa fie drastic sanctionat.

Va multumesc!





Regulamentul serverului se adreseaza atat adminilor cat si jucatorilor, si trebuie respectat de ambele categorii.

1. Nu sunt acceptate nickname-uri obscene. Nu sunt acceptate nickname-uri asemanatoare cu a altor jucatori (daca vreti in turma, mergeti la pasune).

2. Nu folositi limbaj trivial fata de alti jucatori/admini, limbajul pe care il utilizati trebuie sa fie cel pe care l-ati invatat la scoala, nu cel din scara blocului.

3. CHEATING = BAN PERMANENT. Nu se va face nici o exceptie de la aceasta regula.

4. NU CAMPATI cand nu este absolut necesar. In orice moment trebuie sa urmariti indeplinirea obiectivelor hartii in desfasurare. [ traducere: CT stau la X sau in apropiere iar tero ataca si pun bomba - regula aceasta exista pt ca jocul sa fie cat de cat frumos.

5. Este interzis sa plecati de la calculator in timpul jocului. Stiti care e pedeapsa. Chiar daca suna cineva la usa, pune-ti-va spectatori si puteti pleca linistit (maxim 3 runde, desigur). Nu exista scuze gen ?am fost la baie?. Daca esti in baza dupa terminarea buytime-ului, esti pasibil de ban.

6. Este interzisa folosirea scripturilor care imbunatatesc direct stilul de joc ( ex: AWM script). Sunt permise buy-script-urile si config-urile.

7. Nu sunt admise pe acest server public scripturi de KW. Mai exact scripturile care raporteaza ce arma iti cumperi, cand incarci, si asa mai departe. Pentru asta exista comenzi radio gen "Cover me!" daca aveti neaparata nevoie.

8. Este admis boostul altui jucator NUMAI atata timp cat nu este map swimming / roof jumping. Mai exact nu aveti voie sa va catarati in locuri din care vedeti o parte din harta pe care nu ati vedea-o in mod normal, respectiv sa sariti prin tavan pe hartile unde exista bug-uri care fac posibil acest lucru.

9. Este admis sa plantezi bomba prin boostul unui jucator atata timp cat nu este plantata in locuri in care nu se poate dezamorsa de catre un singur jucator (ex: in crapaturi, in locuri inalte). Este deasemenea interzis silent plant-ul.

10. Este interzisa folosirea spray-urilor de dimensiune mai mare decat cea a spray-urilor default (64x64), a spray-urilor animate, si a celor care contin cuvinte obscene.

11. Este interzisa exploatarea credulitatii si necunostintei de cauza a altor jucatori prin replici de genul ?scrieti demos in consola sa vedeti care sunt codatii?.

12. Nu se cere si nu se face loc pe server absolut pentru nimeni. Cei care au dreptul la slot rezervat, au slot rezervat.

13. In cazul in care este prezent un admin pe server nu se va cere in mod insistent schimbarea hartilor. Odata sugestia lansata, ramane la latitudinea adminului daca se supune sau nu la vot harta respectiva. Este interzis flood-ul cu cereri de schimbare a unei harti sau cu cereri de votemap catre ceilalti jucatori.

14. Nu comentati la nesfarsit deciziile adminilor. Daca sunteti de parere ca ati fost nedreptatit intr-o anumita situatie va invitam sa postati pe forum, si ar fi indicat sa fiti siguri de ceea ce scrieti. Reclamatiile nefondate pe forum se vor pedepsi prin dublarea sanctiunii originale.

15. Jucatorii au voie sa foloseasca microfonul in timpul jocului atata timp cat are legatura numai cu jocul. Injuraturile sau povestile nemuritoare prin microfon vor fi sanctionate.

16. Cei care au latency mare (peste 100) nu au voie sa ramana pe server. La fel, nu au voie nici cei cu loss si/sau choke mare, chiar daca n-au latency ridicat (atata timp cat se misca in frameuri).

17. Rushul nu este permis sub nici o forma,decat dupa un minut, daca BMB este pusa trebuie dezamorsata daca respectivu jucator nu dezamorseaza BMB si prefera sa campeze el va primi slay/kick/ban.Pentru orice forma de rush este permisa adminilor pedepsirea jucatorilor prin slay..,daca jucatorii persista in a face rush este admis a se pedepsi acel jucator prin kick..,nu se va da ban pentru rush!

18. TEMPBANURI / PERMBANURI vor fi aplicate pe baza log-urilor, in cazul in care se constata nerespectarea prezentului regulament in absenta adminilor de pe servere.

* Ce Înseamna regula NO RUSH : echipa la care se referã nu are voie sã treacã spre echipa inamicã timp de un minut, ci apãrã spatiile proprii!
* Ce inseamna NO CAMP : echipa la care se referã, nu stã si asteaptã, ci atacã, încercând sã punã bomba / sã elibereze ostatecii dupã caz.


Conducerea are dreptul sa modifice oricand prevederile Regulamentului.
Recomandam adminilor sa citeasca periodic acest regulament pentru a lua la cunostinta ultimele actualizari ale acestuia.
Sus In jos
Ciumaneagra
Moderator
Moderator
Ciumaneagra


Numarul mesajelor : 184
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti-Craiova
Reputatie : 84
Puncte : 5957
Data de inscriere : 09/06/2009

banat de catre craca... Empty
MesajSubiect: Re: banat de catre craca...   banat de catre craca... Icon_minitimeSam Aug 08, 2009 10:30 pm

Cartman,sincer anumite parti din ce ai zis sunt cusute cu ata alba...[qoute="cartman"]m-am inregistrat pe forum dupa ce am fost banat si iesisem din counter[/qoute] Daca intreb majoritatea playerilor de pe server (ma refer la cei vechi) nu stiti adresa forumului.... Faptul ca te-ai inregistrat "dupa" ce ai iesit din counter,imi da de banuit......

Punctul 2. Nu iau apararea nimanui,dar fara print nu ai nici o dovada...
Sus In jos
cartman
NooB
NooB
cartman


Numarul mesajelor : 4
Reputatie : 0
Puncte : 5352
Data de inscriere : 08/08/2009

banat de catre craca... Empty
MesajSubiect: Re: banat de catre craca...   banat de catre craca... Icon_minitimeSam Aug 08, 2009 10:37 pm

Ciumaneagra a scris:
Cartman,sincer anumite parti din ce ai zis sunt cusute cu ata alba...[qoute="Cartman"]m-am inregistrat pe forum dupa ce am fost banat si iesisem din counter[/qoute] Daca intreb majoritatea playerilor de pe server (ma refer la cei vechi) nu stiti adresa forumului.... Faptul ca te-ai inregistrat "dupa" ce ai iesit din counter,imi da de banuit......

Punctul 2. Nu iau apararea nimanui,dar fara print nu ai nici o dovada...




Ok daca nu am dovada ca nu am facut nimic rau atunci craca, aka bibi aka tzes sa prezinte motivu cu dovada pentru care mi-a dat ban.


Si daca doriti pot da id-urile la 2 jucatori care au fost de fata cand am luat ban sa depuna "marturie" Razz

Data de inscriere: 2009-08-08 asta scrie sub avataru meu si nu cred ca minte.


Multumesc mult!
Sus In jos
Tzes
Owner-Sponsor
Owner-Sponsor
Tzes


Numarul mesajelor : 74
Reputatie : 14
Puncte : 6530
Data de inscriere : 13/05/2009

banat de catre craca... Empty
MesajSubiect: Re: banat de catre craca...   banat de catre craca... Icon_minitimeDum Aug 09, 2009 4:43 pm

in legatura cu jignirile.sa ai grija cum te exprimi si cand spui :echipa de robotei sa nu ne bagi pe toti in oala.Daca te crezi asa mare player,nu ai ce cauta pe publice,du-te inscrie-te in pgl si arde-o pe acolo.E serverul meu si a lui Missy si sincer daca vreau sa te banez pt ca nu imi place mie de tine,o fac.M-ai calcat grav pe nervi mai ales ca eu iti dau ban si cineva tot ti-l scoate.Asa ca daca ai placerea sa mai joci,macar sa nu stim ca o faci.Bafta
Sus In jos
cartman
NooB
NooB
cartman


Numarul mesajelor : 4
Reputatie : 0
Puncte : 5352
Data de inscriere : 08/08/2009

banat de catre craca... Empty
MesajSubiect: Re: banat de catre craca...   banat de catre craca... Icon_minitimeDum Aug 09, 2009 4:48 pm

Tzes a scris:
in legatura cu jignirile.sa ai grija cum te exprimi si cand spui :echipa de robotei sa nu ne bagi pe toti in oala.Daca te crezi asa mare player,nu ai ce cauta pe publice,du-te inscrie-te in pgl si arde-o pe acolo.E serverul meu si a lui Missy si sincer daca vreau sa te banez pt ca nu imi place mie de tine,o fac.M-ai calcat grav pe nervi mai ales ca eu iti dau ban si cineva tot ti-l scoate.Asa ca daca ai placerea sa mai joci,macar sa nu stim ca o faci.Bafta


Exact asta e mentalitatea unui admin care sufera de el, in al doilea rand nu mi-a scos nimeni banu deci habar nu ai sa dai un ban klumea, foarte frumos te porti cu jucatorii tine-o tot asa si se va duce pe rapa sv vostru. O seara buna all ne vedem pe alte servere. Bye
Sus In jos
alc487
Server Admins
Server Admins
alc487


Numarul mesajelor : 56
Reputatie : 5
Puncte : 5605
Data de inscriere : 06/05/2009

banat de catre craca... Empty
MesajSubiect: Re: banat de catre craca...   banat de catre craca... Icon_minitimeLun Aug 10, 2009 1:57 pm

Exact asta e mentalitatea unui admin care sufera de el, in al doilea rand nu mi-a scos nimeni banu deci habar nu ai sa dai un ban klumea, foarte frumos te porti cu jucatorii tine-o tot asa si se va duce pe rapa sv vostru. O seara buna all ne vedem pe alte servere. Bye



si spui k adminii sufera de ei ? ia citeste mai sus ce'ai scris ...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




banat de catre craca... Empty
MesajSubiect: Re: banat de catre craca...   banat de catre craca... Icon_minitimeLun Aug 10, 2009 6:55 pm

cartman ai avut admin ...si credema ca nu stii ce inseamna sa fii admin ! nu am nimic personal cu tine !
te dai cunoscator intr'ale cs-ului ...dar nu stii o "boaba ", nu stii cu ce se mananca !


Pace !
Sus In jos
cartman
NooB
NooB
cartman


Numarul mesajelor : 4
Reputatie : 0
Puncte : 5352
Data de inscriere : 08/08/2009

banat de catre craca... Empty
MesajSubiect: Re: banat de catre craca...   banat de catre craca... Icon_minitimeMar Aug 11, 2009 12:56 am

Dr_cRaZy a scris:
cartman ai avut admin ...si credema ca nu stii ce inseamna sa fii admin ! nu am nimic personal cu tine !
te dai cunoscator intr'ale cs-ului ...dar nu stii o "boaba ", nu stii cu ce se mananca !


Pace !

Crazy!!! Nimic faceam prezenta Smile))) Despre ce se discuta pe acest topic si ce aberezi tu. Fi linistit copile cand aveam admin pe combat.gameszone.ro, fun.gameszone.ro, nanotek.gameszone.ro, etc..... tu te plimbai cu tricicleta in parc......esti praf si tu
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




banat de catre craca... Empty
MesajSubiect: Re: banat de catre craca...   banat de catre craca... Icon_minitimeMar Aug 11, 2009 5:56 pm

daca sunt praf si eu si toti ceilalti poti sa te duci pe serverele tale "Batrane" aici nu mai ai ce cauta !
Apropo !Daca tot faceai prezenta trebuia sa pui "pauza " dupa "nimic" desteptule ! da ce sa faci daca ai stat prea putin pe la scoala si prea mult pe la sala Smile !

1 Reclama la alte servere !
2 Injurii !
3 Esti prea bun pentru noi !
4 Nu stii sa citesti !

........
La revedere !


Aaa ... si inca ceva ! Chiar te reprezinta numele !
_____________________________________________

Toti prostii stiu ,scopul este sa intelegi ! -Albert Enstein-
Sus In jos
Missy
Administrator
Administrator
Missy


Numarul mesajelor : 338
Reputatie : 21
Puncte : 7024
Data de inscriere : 05/02/2009

banat de catre craca... Empty
MesajSubiect: Re: banat de catre craca...   banat de catre craca... Icon_minitimeMier Aug 26, 2009 10:15 pm

sa mor daca am auzit de vreunu din serverele alea...cre ca sunt de prin Dealu Vaii.....pana mea..La urmatorul post aiurea pe server+ reclama la serverele tale ULTRA CUNOSCUTE de nu el stie nici dracu ai ban pe forum si pe server.ms

Multumesc Crazy! Ai o guma de la mn -))
Sus In jos
https://stars-cs.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





banat de catre craca... Empty
MesajSubiect: Re: banat de catre craca...   banat de catre craca... Icon_minitime

Sus In jos
 
banat de catre craca...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» pft banat din nou pe nedrept ..
» Watt-banat
» Nu pot baga serverul la favoriti. am ip-ul banat? mersi
» Banat pe...inspiratie?!
» banat fara motiv

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
stars.freakz.ro :: --== Counter-Strike ==-- :: ..::ReclamaTii::..-
Mergi direct la: